Sarı Saç Renkleri, Bakımı ve Kimlere Yakışır?

Posted by 27 Kasım, 2012 As Saç Bakımı,Sarı Saç Renkleri (0) Comment

Sarı Saç Renkleri, Bugün altın sarısı, küllü sarı ve platin sarı hakkında örnekler sunacağız. Kategorisinde ilk olarak platin sarı diye adlandırılan çok açık sarı örneklerini inceleyeceğiz. Eğer saç renginizi değiştirmek istiyorsanız doğru yere geldiğinize emin olun. Platin sarı 2011 en popüler saç boyaları arasında gösterilmektedir. Ancak bu saç rengi yüksek bakım gerektirir. Platin tonları bütün cilt tonlarına uygun olmayabilir. Doğal sarı tonlarından 2 ton kadar daha açık bir saç rengidir. Platin tonları için açık bir ten rengine sahip olmanız gerekmektedir. Açık tenlilerde ilgi çeker daha güzel bir görünüm oluşur. Makyaj stilleriniz de açık tonlarda olmalı belirgin baskılı bir makyaj stili tercih etmemelisiniz. Platin tonlarında gölgeleri ünlüdür. Doğal sarı saç rengine platin gölgeler veya platin saç rengine karamel gölgeler ilgi çekmektedir. Aşağıda platin ve küllü sarı örnekleri inceleyebilirsiniz.

 

Doğal Sarı Tonları

Aşağıda doğal tonlardan örnekler bulunmaktadır. Doğal tonlar arasına altın sarısıda girmektedir. Doğal tonlara ulaşmak gerçekten zor bir işlemdir. Öncelikle saçlarımızı açmamız gerekmektedir. Saçlarda uygulanan açma işlemlerinden sonra soluk bir saç rengine ulaşmaktadır. Bazı uzmanlar beyazlatma işlemi yapmaktadır. Daha sonra ise istediğiniz sarı saç rengi tonu saçlarınıza uygularsanız daha doğal renklere sahip olursunuz. Örneğin kül, bej, altın sarısı, bal rengi vs.  Doğal sarıların bakımı diğer tonlara göre daha kolaydır. Bu tonlarda sarı saçlar gölgeler mükemmel olabilir. Sıcak cilt tonları ile bütünleşen bir renk oluşarak bayanların beğenisini kazanmaktadır.

Sarı Saç Renkleri 

Koyu sarı, Bal rengi sarı, Açık Kumral sarı tonları hakkında

En çok satılan saç boyaları arasındadır. Açık kumral sarıya yakın bir ton olarak göze çarpmaktadır. Bal renginin açık tonları da sarının koyu tonları arasında kalmaktadır. Koyu sarıda aşağıda örnekte gördüğünüz renk tonu olarak bilinmektedir. Genelde açık tenliler, pembe tenliler, buğday tenliler için uygun bir saç boyası dır.  Karamel ve bal gibi tonlarda gözlere dikkat çekmek gerekir. Bu saç rengi tonları gözleri belirginleştirdiği için göz renginiz ve göz makyajınız önem taşımaktadır. Cilt tonunuz ne olursa olsun karamel ve bal renginde makyaj ile cilt tonunuzu saçlarınıza göre ayarlayabilmektesiniz.

 

Kimlere Yakışmaktadır?

Sarışın olmayı çoğu bayan istemektedir. Fakat pat diye sarı saçada saçlarımızı boyatmamalıyız. Sarı tonlar açık tenli insanlara ve renkli gözleri bulunanlara daha çok yakışmaktadır. Kahve gözler de sarı saç kullanmanıza engel değildir. Bunun için çok güzel örnekler bulunmaktadır. Pembe tonlar, Beyaz tonlar ciltlerde sarı saçlar bütünleşerek güzel bir görünüm elde edilebilmektedir.

Sarı Saç Bakımı

Sarı saçların bakımı çokta kolay değildir. Renk koruyucu şampuan dışında saç kremi de kullanmak gereklidir. Saçlarınıza ısı verecek meteryalleri azaltarak saçlarınızın elektriklenmesi ve kırılmasını önleyebilirsiniz. Çünkü sarı saçlarda kırıklar ve elektriklenmeler çabuk belli olur. Lorealin colorist koleksiyonuna göz atarsanız burada kullanacağınız bakım kremi hakkında bilgi alabilirsiniz. şunu unutmayın saç boyamak bir sanattır. Körü körüne direk boyamak yanlıştır. ya bir uzmandan yardım almak gerekir yada ön bilgi almak gereklidir.
Henüz yorum yapılmamış.


Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)