Saç Renkleri Modelleri

Posted by 27 Kasım, 2012 As Saç Modelleri,Saç Renkleri (0) Comment

Saç Renkleri Modelleri olarak en çok tercih edilen  bal rengi, sarı, kahve tonları, bakır kızılı, kum sarısı ve karamel saç renklerinden örnekler veriyoruz. Bal Renkleri 2011 yaz sezonunda sarı saç boyası ile birlikte en çok tercih edilen renk tonları arasında en başta yerini almıştır.  Yaz mevsiminde bu tarz saç rengi tonlarınının tercih edilmesi güneş ışınları ile açan renk tonunun çok bozulmamasıdır.  Bu yıl canlı saç rengi tonları daha çok trend olmuş ve ünlülerde en çok bu stillerde saç boyaları görmekteyiz.

Sarı ve bal saç renkleri açık tenliler için ideal bir ton olarak görülmektedir. Fakat bal rengi bronz ve buğday tenliler içinde uygun olarak görülmektedir. Bu renkleri Uzmanlar renkli gözlü bayanlarımıza daha çok tavsiye etmektedir. Bal rengi ile pembe ve kırmızı tonlarda makyaj stilleri daha uygun olmaktadır. Sarı saçlar için her tonlarda makyaj malzemesi uygundur. Sade ve abartı makyaj stilleri de tavsiye edilebilmektedir. Esmer bayanlara bu saç renklerini tavsiye etmemekteyiz.

Sarı Saç Renkleri için Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Sarı saç devamlı bakım isteyen bir tondur. Fön devamlı istemektedir. Haftada bir kuaföre gitmeniz tavsiye edilmektedir. Çünkü bakımsız sarı saçların uçları çabuk kurur. Tam anlamıyla saç rengi oturmaz. Sarı Saç Rengini uzun süre korumak için ise sarı saç bakım setlerden bulundurmanız gerekmektedir. Bunlar tuzsuz şampuan, tuzsuz krem, parlatıcı bir serum gibi bir set kullanmanız yararınıza olacaktır. Sarı saçlarınızın daha kalıcı olması için ph dengeli bebe şampuanı veya renk koruyucu özelliği bulunan saç şampuanları ile saçlarınızı yıkarsanız daha kalıcı olacaktır. Ayrıca saçlarınızı kremli iken banyoda yıkanırken tararsanız saçlarınız daha geç kırılacak ve daha parlak bir sarı saç elde edeceksiniz. Saç maskesi kullanırken banyodan çıktıktan sonra hafifçe saçınızı kurutarak saçlarınıza maske uygulayın ve bunu bir streç ile sararak 15 dakika bekletmeyi doğru bulmaktayız. Bir de  Saçlarınızın diplerine zeytinyağı uygulayarak saçlarınızı daha uzun süre parlak sarıda tutabilirsiniz. Her 4 ayda bir diplerine dip röfle atmanız veya uçlarınıza sarı balyaj attırmanız saçlarınızı daha uzun süre sarı tutacaktır. Dip boya olarak sarı yapmak isterseniz paris hilton gibi 3-4 haftada bir diplerinin boyanması uygundur. Kesinlikle bu tip saç boyalarını kuaförde yapmanız önerilmektedir. Çünkü dip boyalı sarı saç boyası uçlara temasında saçları yakabilmektedir.

bal rengi  Sarı Saç Renkleri 
            Bal Rengi Saç Renkleri                     Sarı Saç Renkleri  

Bakır kızılı ve Karamel saç renkleri ise daha çok sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde kullanımı daha sık olmaktadır. Bakır kızılı çok sık makyaj yapan bayanlar için uygun bir renk tonudur. Kışın açık renk isteyenler için karamel saç rengi de uygun olarak görülür. Kızıl tonlar doğru kızıllar seçildiğinde herkese yakışmaktadır. İrlanda kızılı denilen saç rengi küçük çilleri olan bayanlar veya daha çok bakır tonlarında yani içerisinde sarı pigmentler olan kızıllar sonbahar ve ilkbahar için idealdir. Ten rengimize göre sıcak veya soğuk kızıl saç rengini tercih etmelisiniz. Sıcak kızıllar için sarı pigmentler barındıran kızıllar dedik. Soğuk kızıllar için veya kış mevsimi için bir kızıl tonu istiyorsak daha çok içerisinde mavi pigmentler barındıran kızıl tonları tercih edilmelidir. Yazın kızılı açılan bayanlar için daha çok bakır kızıl tonları kullanılması önerilmektedir.

Kızıl Boyanın Akması Nasıl Azaltılabilir?

Kızıl saç renkleri en fazla akma reaksiyonu gösteren renklerdir. Özellikle açık renkli kızıllarda akma daha fazla olmaktadır. Bu yüzden saçlara yoğun pigment uygulanmalıdır. Boyama işleminde akmalar çok ise mutlaka saçlara yoğun pigmentler yüklenmelidir. Pigmentlerde fazla akma olmadığından daha çok uçlarda akma olacaktır. Bu durumlarda içinde amonyak olmayan boyalar tercih edilmelidir. Çünkü içerisinde amonyak olmadığından uçlarda akma daha az olacaktır. 

   Bakır Kızılı  karamel-sac-renkleri
                Bakır Kızılı                                Karamel Saç Renkleri

Kum sarısı ve kahve tonları ise daha çok buğday tenli ve bronz tenli bayanlar için önerilmektedir. Bu tip saçlara kış renkleri de diyebiliriz. Kahve saç renklerinin bir çok ton çeşitleri bulunmaktadır. Organic boya tercihlerinizde de zengin renk tonları mevcuttur. Bakımı diğer saç renkleri ne göre daha kolay olmaktadır. Makyaj yapma zorunluluğunuz yoktur. Makyaj yapmıyorsanız da kullanımı uygundur. Masum bir hava yaratmaktadır. 

Kahve Tonları Saç Renklerine Sahip Bayanlar Ne Renk Kıyafet Seçmeli? Hangi Renk Makyaj Yapmalılar?

Kahve Tonları saçlarda daha çok yine sıcak renkli elbise tercih edilmelidir. Kıyafetinizi seçerken mutlaka saç rengine önem veriniz. Pantolon seçimlerinde dar kesimler, deri pantolonlar kahve tonları olan saçlarda daha genç gösterir. Elbiselerde ise desenli modelleri tercih edilmelidir. Bele takılan ince kemerler bunlara eşlik edebilir. Makyaj tercihlerinde koyu kahveler, koyu pembe rujlar tercih edilebilmektedir.  

Kum Sarısı   kahve tonları

           Kum Sarısı Saç Renkleri              Kahve Tonları                                  
Henüz yorum yapılmamış.


Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)