Platin Saç Renkleri Modelleri

Posted by 21 Mart, 2012 As Sarı Saç Renkleri (0) Comment

Platin Saç Renkleri, beyaza yakın sarının en açık tonudur. Bu yaz platin renkler çok sık kullanılmaktadır. Plajlarda boy gösteren Hollywood ünlüleri çok kullandığı bir renk tonu olarak görülmektedir. Röfle ve balyaj modellerinde daha çok kullanılan platin saç rengi artık kendi başına kullanılmaya başlamıştır. Yazın bronzlaşmış teninizde mükemmel bir görüntü elde edebileceksiniz. Açık tenlilerde bronz ve pembe tenlilere uygun bir saç boyası olarak değerlendirilmektedir. Bu tarz saç boyaları kaliteli olmalıdır. Çünkü yıkandıkça aktığında bu renk beyazı andırır ve hiç bir şeye benzemez. Platin tonları için en uygun model küt saç modellerinin modern hali bob saç kesimi uygundur. Zaten platin tonları ile bütünleşen kısacık saçlardır. Yazın sıcağında plajda broznlaşan bir ten üzerine platin renklerini düşünün isterseniz..

Platin Saç Renkleri Platin Saç Renkleri Platin Saç Renkleri
Loreal saç renkleri kataloğu üzerinde bir kaç tonunu görebilirsiniz. Kısa saç modelleri için daha uygun bir renktir. Bakımı koyu renklere göre daha zordur. Bu yüzden uzun saçlar için tavsiye etmeyiz. Uzun saçlarda zaten bembeyaz kaldığı için  tavsiye edilmektedir. Rock ve punk müzik dinleyenlerin ve genç kızların rağbet gösterdiği bir saç rengidir. Makyaj gerektirmeyen ve sadeceliğinizle de kullanabileceğiniz bir boya olduğu için yaz günlerinde ideal bir renk tonudur.  Platin sarısı denilen ton ise aşağıdaki örneklerin biraz sarı kısmıdır. Çok açık bir sarı olduğu için civciv renginde olmaktadır. Pek rağbet görmediği için bu tonlarda örnekler vermedik.

Platin Saç Renkleri Platin Saç Renkleri Platin Saç Renkleri

En uygun Platin Renk Tonları Nasıl Kullanılabilir?

Tabiki Röfle, Gölge ve balyaj için süper bir renk tonudur.  Sarı bir saçta platin gölgeler çok uygundur. Siyah saçlarda ise balyaj modelleri çok uygundur. Kahve, karamel, kumral gibi saçlarda ise röfle ışıklar oldukça hoş ve görsel bir güzelliğe sahiptir. Ünlülerde bu tür saç modelleri örneklerini görebilirsiniz. Aşağıdaki örneklerdeki platin saç modelleri kısacık çok iddialı stillerden oluşmaktadır. Göz renginin bir önemi olmamakla birlikte renkli gözlerde bu saç renkleri için uygundur. Eğer makyaj yapmayı düşünüyorsanız açık tonları tercih etmelisiniz. Göz makyajınız ise hafif pembe tonlarında olmalı, elmacık kemiklerine açık bir allık sürülmeli ruj ise doğal renginize uygun olmalıdır.

Platin Saç Renkleri Platin Saç Renkleri
Henüz yorum yapılmamış.


Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)