Ombre Saç Boyama Tekniği

Posted by 27 Kasım, 2012 As Saç Renkleri (1) Comment

Ombre saç boyama tekniği 2012 yılının moda saç renkleri trendleri arasındadır. İngilizce anlamı gölgelendirmedir. Bu saç rengi trendinde saçlar uçlara inildikçe gölgeleme işleminin yoğunlaşmasıdır.

Tipik olarak üstlerin bir kaç ton olduğu uçlara inerken yavaş yavaş daha çok açılır. Işıklandırma saçların en ucuna indiği zaman maximum seviyede olur. Bu işlemin püf noktası belirgin bir çizgi olmadan renk varyasyonları yaratılmasıdır. 2012 yılında renk uzmanları trendi genişleterek balyaj modelleri denemeleride yapıyorlar. ombre boyama tekniği ile balyaj bir arada kullanıldığında farklı ve gösterişli bir stil meydana geliyor. Bu uygulamada gölgelendirme işlemi fazla olduğu için saçlarımızı iyi korumamız gerekir. Bunun için saç bakım kremleri ve saçlarımızın sıcak ile teması en çok dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır.

sarı ombre renkleri Tarçın ombre saç renkleri

Yukarıda ki ombre saç renkleri modelleri örneklerimizi inceleyiniz. Soldaki sarı modelde gölgelendirme yoğun şekilde kullanılmış uçlarda ki saç rengi ile üst taraftaki saç rengi arasında bir kaç ton açma işlemi yapılmıştır. Diğer örneğimizde tarçın saç renkleri örneği üzerinde çalışma yapılmış. Tarçın saç rengine gölge ışıkları verilmiş uçlarda hafif açma oluşmuş meydana güzel bir ombre çalışması çıkmıştır.

Sarı kızıl ombre tasarımları Dalgalı ombre saç modelleri

Ters Ombre Modelleri ve Dalgalı Ombreler

Ombre modası genişledikçe yeni trendler ortaya çıkıyor. Örnek verecek olursak yukarıda sağdaki saç modelleri’nde sarı saç rengi üzerinde saç uçlarına inildikçe kızıl gölgeler gelmiş. Bir nevi ters ombre olmuş oluyor. Çünkü saçın tepe noktası açık ton uçlara inildikçe koyulaşma olmuş. Sağdaki stillerde ise dalgalı ombre modelini görüyorsunuz. 2012 yılının en çok kullanılan gölge renkleri olduğunu belirtelim. Doğal dalgalar oluşturarak uzun saçınıza ombre uygularsanız bu görünümü alırsınız. Doğal dalgalar oluşturmak için saçlarınızı önce yıkanız daha sonra saç kurutma makinası ile saçlarınızı kurutarak, kuru saçlarınıza dalganın büyüklüğünü nasıl istiyorsanız o kadar tutamı saç maşası ile sıkıştırın ve hafifçe saç maşasını çevirerek elleriniz ile saçlarınızı saç maşasından kurtarın.
Light Kahve Ombre Saç Modelleri doğal ombre saç modelleri

Yukarıda ki örneklerde ise; açık kahve tonunun uçlara inerken koyulaştığını görüyorsunuz. Bu modele de ters ombre adı verebiliriz. Çok etkiliyici ve çekici görünüm verdiğini görüyoruz. Diğer örnekte ise doğal ombre örneğini görüyoruz. Klasik tepelerin sarı uçlara inerken yavaş yavaş açan sarı saç rengi tonu ile mükemmel bir sonuç alınmış. Sizde farklı ombre saç modelleri deneyerek kendinizde nasıl duracağı sorusuna cevap veriniz.
Trackbacks & Pingbacks
  • Pingback by Lale Beysu on 30 Kasım 2012 @ 00:34

Comments
Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)