Kumral Saç Renkleri

Posted by 27 Kasım, 2012 As Kahve-Kumral Tonları (4) Comment

Kumral saç renkleri diğer renklere göre daha çeşitli ve zengin bir içeriğe sahiptir. Özellikle son zamanlarda küllü serileride çıkınca daha zengin
bir renk tonu oldu. Kumral renkler kahvenin en çok kullanılan saç rengi tonudur. Çok bayan tarafından tercih edilmesinin en büyük nedeni ise
her cilt rengine uygun olmasıdır. Kahve tonları nının 40 ayrı ton farkı bulunmaktadır. Yaz ve Kış mevsiminde de kullanılabilir.

Bazı kumral tonları arasında açık, koyu, açık küllü kumral, koyu küllü kumral ve bunlara yakın olarak fındık kabuğu tonları bulunmaktadır. Esmer ve bronz tenliler için uygun bir renktir.  Fakat açık, koyu tüm tenler için uygundur. Fakat yaz aylarında bronzlaşmış bir tenle bütünleşir mükemmel bir görüntü oluşur.

kumral saç renklerikumral saç rengi

Kumral Saçlar için ipuçları

-Eğer saçlarım doğal bir kumral olsun istiyorsanız saçlarınıza uygun saç boyasının derinleştirilmesi gerekmektedir.

-Saç rengi tonu seçerken parlak kahve tonlarını tercih etmelisiniz. Saçlarınızı daha sağlıklı ve dinç göstermektedir.

-Saçlarınıza gölge veya bir ışık düşünüyorsanız kahve tonları üzerine en uygun renkler sarı olarak görülmektedir. Altın sarısı veya karamel güzel bir ışık olur.
Ayrıca bunlar saçlarda ağır bir bakım gerektirmez doğal bir bakım yeterlidir.

-Küllü tonlarda kumral istiyorsanız eğer sarışın pigmentler ile çok sıcak bir ton elde edebilirsiniz. Sarışın gölgeler kül kumralda mükemmel bütünleşir.

-Orta kumral renklerinde doğal bir görünüm elde etmeniz zor. Bu yüzden saçlarınızın altına gölge attırmanız saçlarınızı doğal bir görünüme yaklaştıracaktır.

-Koyu kumral saç renklerine atılan altın sarısı gölgeler ile çok sıcak bir ton elde edebilirsiniz. Yaz günleri için tavsiye edilmektedir.

kumral saç modelleri kumral saçlar

Kumral ve Kahve tonlarında Saç Bakımı

Renk koruyucu şampuan ve saç kremi kullanarak mevcut kahve tonlarını kalıcı tutmalısınız. Aksi takdirde saç boyası saçlarınızdan akmaktadır.

Saçlarınızı çok iyi durulamalısınız. Şampuan kalıntısı kalmamalıdır.

Saçlarınızı klima ile direk temas kurmasını engelleyiniz. Klimadan gelen bakteriler saçlarınıza zarar verir. Matlaşır. Sağlıksız bir görüntü oluşur.

Bizim tavsiye ettiğimiz özellikle koyu renkli saçlar için saç rengi koruyucusu olarak L’Oreal Colorist kullanmanızdır.
Trackbacks & Pingbacks
  • Pingback by Melek Sözügeçer on 28 Kasım 2012 @ 00:00
  • Pingback by Selin on 28 Kasım 2012 @ 00:03
  • Pingback by Yağmur on 30 Kasım 2012 @ 00:24
  • Pingback by Serpil on 30 Kasım 2012 @ 23:26

Comments
Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)