Küllü Kumral saç renkleri

Posted by 30 Kasım, 2012 As Kahve-Kumral Tonları (0) Comment

koyu renklerdir. Fakat açık küllü kumral tonları da bulunmaktadır. Hatta bazı firmalar köpük saç boyasını çıkardılar. Şampuan kullanır gibi saçlarınıza uyguluyorsunuz. Evinizde kolayca açık küllü kumral tonlarına sahip olabilirsiniz. Fakat saç renginiz koyu ise açık küllü kumral hiç bir işe yaramıyor. Açık renkli saçlara sahip olanlar açık küllü kumralları tercih etmeli. Koyu olanlar ise küllü kumralı tercih etmeliler. Loreal, Pallette ve Kolestonun küllü kumral saç boyaları mevcut. Fakat küllü renklerin uygulamasında evde dikkatli olmak gerekir. Kuaför de yapmanız daha doğrudur. Evde istenmeyen sonuçlar elde edilebiliyor. Mesela, saçlarda yeşerme, turunculaşma gibi problemler çok sık görülüyor.

küllü kumralKüllü Kumral saç renkleri

Saçlarınıza Doğal Görünüm Kazandırın

 

Küllü tonlarla saçlarınıza doğal görünüm kazandırabilirsiniz. Fakat saçlarınızda, kızıl, siyah, koyu çikolata gibi renkler mevcut bunların üzerine küllü kumral denediğinizde saçlarınız biraz daha koyu bir renk alır. Daha sonra bir iki kez daha küllü kumral saç boyasını saçlarınıza uygulayın. İşte o zaman saçlarınız çok doğal bir rengi yakalamış olur. Fakat saçlarınız açık renklerde ise, bal tonları da bunların içerisinde daha kolay doğal tonları yakalarsınız. Yukarıda ki örneklere baktığınızda çok doğal olduğunu görebilirsiniz. Bunlar 7,1-8,00 numaralı açık küllü kumral saç rengidir. Ten renginize uyumunu göz önünde bulundurarak saçlarınızın rengini değiştirmeye karar veriniz.

küllü kumral tonlarıküllü kumral saç boyası

Küllü Kumral Saç Renkleri Saç Boyaları

Açık, Koyu ve orta tonları mevcuttur. Bir kaç rengi karıştırıp saçlarınıza uygulayarak farklı tonlarda yaratabilirsiniz. Yukarıda ki örnekler açık küllü kumral tonları ile ilgili örneklerdir. Ten renginiz açık ise açık küllü tonlar uygulanabilir. Buğday, bronz tenli iseniz o zaman orta koyulukta küllü tonları tercih etmelisiniz.

Tam olarak saçlarınızda küllü kumral tonu yakalamak istiyorsanız. Saçlarınız koyu ise renk açıcılar ile saçlarınızı açınız ve daha sonra saçlarınıza bu saç boyasını uygulayınız. Saç renginiz açık ise saçlarınızda daha iyi bir sonuç elde edeceksiniz.

küllü-kumral-saç-rengi

Hangi Makyaj Rengini Yapmalıyım?

Uyguladığınız renk bakımlı dahi olsa görüldüğü kadar parlak değil. Bu yüzden makyajda parlak renkleri tercih edebiliriz. Mesela, Dore farlar, pembe tonlarında ki parlatıcılar sizler için ideal. Dudaklarda pastel kırmızı kullanabilirsiniz. Kayısı ve şeftali tonları da sizler için uygundur. Tabi ki ten rengine uygun makyaj renkleri tercih edilmeli.
Henüz yorum yapılmamış.


Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)