Kızıl Saç Renkleri İsimleri

Posted by 27 Kasım, 2012 As Kızıl-Siyah Tonları (0) Comment

Bu sezon canlı renkler ön planda tutulmuştur. Bunların en başında ise kızıl saç renkleri gelmektedir. Bu sebepten bugün konumuz kızıl saç renkleri tonları hakkında olacak. Bir çok kızıl renk vardır. En zengin renk tonları arasındadır. Bir çok renk ile de karışımı vardır. Mor-Kızıl, Kahve-Kızıl, Bakır kızılı, tarçın kızılı, çilek kırmızısı, kızıl karameli,  ateş kırmızısı gibi canlı tonları bulunmaktadır. Kızıl saç rengi saçlara canlılık verir ve donukluktan uzak tutmasını çok iyi bilir. Uzun saçlarda daha doğal durur ve doğal renkleri mükemmel bir görünüm yakalar. Bu tonları kullanırken makyaj yapmanız gerekebilir. Açıkcası pek sade bir renk tonu değildir. Yakışana çok yakışır. Yakışmayanda da iğreti gibi durmasını bilir.

Kızıl Tonları  Tarçın Kızılı
Tarçın Kızılı ve Ateş Kızılı

En canlı renk tonları olarak bilinir. Kızılın kırmızıya en yakın tonudur. Tarçın Kızılı biraz daha açık ve turuncumsu bir tondur. Ateş kızılı klasik tondan biraz daha canlıdır. Bu renkler için beyaz tene sahip olmanız gerekir. Aksi düşünülemez. Al yanaklar, kırmızı dudaklar bu renge canlılık ve hava katar. Makyaj tonlarınız pembe olmalıdır. Renkli gözlere sahip iseniz göz makyajınız mavi veya yeşil olmalıdır. Kahve gözler için göz makyajı seçimi toprak rengidir. Dudaklar kırmızı veya pembe ruj ile kullanılmalıdır. Sade bir kızıl olmadığından bu saç renginde makyaj yapmak gerekir.

Kestane Kızılı Kızıl Kahve

Kestane Kızılı ve Kahve Kızıl Tonları

Diğerleri kadar canlı olmasada son derece gizemli bir kızıldır. Ten rengi çok açık olmayanlar için kullanılmalıdır. Yukarıda ki örneklerden de bunu görmeniz mümkündür. Makyaj için daha sade tonlar önerilmektedir. Kestane kızıl için pastel tonlar kullanılmalıdır. Ten rengi beyaz, buğday ve bronz olabilir. Kahve kızıl için ise aynı seçenekler ön görülmektedir. Makyajda ise biraz daha havalı tonları kullanmanız mümkün olabilir. Makyaj yapmadan da kullanmanıza olanak sağlayan bir renk tonudur. Loreal, Koleston gibi saç boyaları için bu renk tonları bulunur. Yeni çıkan Köpük Saç Boyası için de bu renkler bulunmaktadır.

Bakır Kızılı  Canlı Kızıl Tonları

Klasik Kızıl Saç Renkleri ve Bakır Kızıl Tonları

Herkesin bildiği  kızıl saç renkleri yukarıda örnekte gördüğünüz Blake Lively’nin saç rengidir. Gereksinimleri beyaz tenli olma şartıdır. Renkli gözlere süper bir uyum sağlar. Diğer ton ise bakır kızılı ülkemizde Çağla Şikel ile duyuldu ve oldukça beğeni kazandı. Daha salaş modeller için, serbest bırakılan saçlara ve rahatına düşkün bayanlara çok uygun bir kızıl saç rengi tonudur.  Daha çeşitli kızıl saç renkleri için bu yazımızı da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Kızıl Tonları Güneşten Koruma

Güneşte kızıl tonları çabuk kaybolur. Canlılığını ve kırmızılığını yitirmektedirler. Isı ve güneş ışıklarından korumak şarttır. Sarı renk tonları için de bu tehlike söz konusudur. Şampuan ile birlikte mutlaka saç bakım kremi kullanılmalı ve kızıl tonlar için satılan renk koruyucu saç maskeleri saçlara en az haftada bir kez sürülmelidir. Kızılınızı parlatmak için doğal saç bakım yollarını denemenizde yarar vardır.
Henüz yorum yapılmamış.


Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)