Kızıl Saç Rengi Tonları

Posted by 25 Ağustos, 2012 As Kızıl-Siyah Tonları (2) Comment

Uzmanlar genellikle kış mevsimleri için koyu ve doğal tonları seçmemizi tavsiye etmektedir. Kızıl, Kahve, Bal tonları biraz daha ön plana çıkıyor. Bu yıl ki trendler de doğal tonlar ön planda olduğunu biliyoruz. Bu sene röfle, gölge, balyaj gibi modeller yerine doğal ve düz boyalı saçlar tercih ediliyor. Bunlarla birlikte parlak ve ışıltılı tonlar yine en çok tercih edilenler arasında yerini koruyor.

Kış mevsimlerinde rüzgar, yağmur, kar, toz, toprak gibi erkenler düşünülerek saç renkleri tercihi daha doğru oluyor. Çünkü saçlar azda olsa bir zarar görecek sizler saçlarınızdaki zararı en aza indirecek renge karar vermelisiniz. Örnek verecek olursa kışın soğuk havalarda yün bere kullanırız. Yün bere saçlarınıza zarar verir ve saçlarınız da elektriklenme olur. Açık renklerde bu bariz belli olurken, koyu renklerde daha az belirginleşmektedir.

Kızıl saç renkleri  Kış için Canlı Renkler

Canlı Renkler

Canlı renklerden en belirgini Kızıl saç renkleri olacaktır. İsterseniz bu konu ile ilgili daha geniş bir yazımız var onada Kızıl saç renkleri Tonları başlığı altından göz atabilirsiniz. Yukarıda ki örnekleri incelediğiniz de kış günleri içinizi ısıtacak tonları görüyor gibi oluyorsunuz.  Bunlara alternatif olarak bal köpüğü, koyu sarı tonları da örnek verilebilir. Kızıl tonları yağmurdan, tozdan en az etkilenen canlı renkler içindedir.

Kızıl Renkleri Doğal Tonlar

Bu kış parlak, canlı renklerin dışında naturel farklı tonlarda ön planda tutulmaktadır. Bunların örneğini üstte inceleyebileceksiniz. Patlıcan moru, kızıl kahve gibi renkler çok cool ve kış için uygun saç renkleri arasındadır. Mor renkleri saçlarınıza sinirli bir hava  katar. Farkı belli olur ve etkileyicidir. Yine farklı olabilecek maun mavisi, platin sarısı gibi alternatifler bulunmaktadır. Sizler de ten rengine göre saç renginizi belirleyebilirsiniz.

doğal kahve tonları  Doğal kahve tonları

Doğal Kahve Tonları

2012 kışının en popüler rengi kahve tonları olarak görülmektedir. Kahve tonları çok zengin içeriğe sahip ve hemen hemen her cilt tonu için saç boyası bulunan bir tondur. Bu yıl çikolata kahve tonları ve Kumral saç renkleri ön planda görünmektedir. Kumral tonlar için uzun ve daha detaylı bir yazımız bulunmaktadır. Bunu Kumral saç renkleri başlığı altından inceleyebilirsiniz. Kumral için en iyi alterntif kestane tonlarıdır.
Trackbacks & Pingbacks
  • Pingback by Buse ÇElik on 27 Kasım 2012 @ 23:46
  • Pingback by Duygu Akın on 28 Kasım 2012 @ 00:01

Comments
Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)