Kestane Saç Renkleri Kimlere Yakışır?

Posted by 27 Kasım, 2012 As Kahve-Kumral Tonları (0) Comment

Kestane saç renkleri kimlere yakışır?

Bronz ve buğday tenlilerde mükemmel dururlar. Fakat natural bir renk oluşundan dolayı hemen hemen her cilt tonu için uygundur. Cilt renginiz açık bir ton ise kestane saçlarınıza sarı gölgeler attırarak cildiniz ile uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz. Esmer bir tene sahip iseniz o zaman da kestanenin koyu tonlarını tercih etmeniz isabetli bir karar olacaktır. Kestane saç renkleri doğal ve hoş bir kahve tonudur. Türk milleti olarak kestane tonlu saçlara sahip olanımız çoktur. Belki de bu sebepten kestane saç boyasını kestane saçları beğenen bayanlarımız kullanır. Kahve tonlarının en çok kullanılan saç boyası kestane tonlarıdır. Açık ve koyu kestane olarak ikiye ayrılır.

Jenifer Aniston Açık Kestane saç renkleri Açık kestane saç renkleri
Açık Kestane Saç Renkleri

Kış için İdeal Bir Saç Rengi

Kestane tonları kış mevsimi için ideal bir tondur. Natural bir ton olduğundan dolayı rüzgarın vermiş olduğu dağınıklığı, yağmurun saçları bozması, ıslatması, sağlıksız ve bakımsız kalmasını belirginleştirmez. Sarının aksine çok fazla bakım gerektirmez. Kışın soğukta taktığımız yün bereden saçlarımız elektriklenir. Kahve tonları, kestane tonları, kumral tonları gibi renkler bunları belli etmez. Yine kışın ıslanan makyaj akar, bozulur çirkinleşir. Kestane saç rengi ni seçerseniz makyaj yapmayı gerektirmez. Zarif ve nazik bir renk tonudur. Doğal bir saç rengi için ise doğru bir seçimdir.

koyu kestane saç renkleri  koyu kestane saç rengi tonları
Koyu Kestane Saç Renkleri

Doğru Saç Boyasını Seçmek

Kestane tonları bir çok firma tarafından piyasaya sürülmektedir. Palette, Loreal, Wella firmaların bir çok kestane tonu bulunmaktadır. 2012 trendi arasında bulunan “dore” saç rengi özelliği parlak bir kestane rengidir.  Aşağıda bununla ilgili olarak örnek resimler sunacağız. Dore kestane tonları beyaz tenliler için ve buğday tenliler için ideal bir seçim olacaktır. Sizler saç boyası seçerken alerjiniz olup olmadığına, saç yapınıza uygun olup olmadığına ve ten rengine göre bir renk seçimi tercih yapabilirsiniz.

dore kestane saç renkleri  
Dore Kestane saç renkleri

Kimler Kullanabilir?

Genç kızlarımız ve başarılı iş kadınlarımız için idealdir. Kahve tonunun klasik ve güncel bir saç renk tonudur. Sıcak tonlara son derece uygundur. Açık ela gözleri olanlar, açık kahve gözleri olanlar, yeşil gözlere sahip olanlar için öncelikle kestane saç renkleri seçilmelidir. Kış ve sonbahar için en favori saç rengi tonudur. Bal rengi tonlar ile mükemmel bir gölge rengi elde edilebilmektedir. Kahve tonları ruj ile mükemmel bir bütünlük sağlıyor. Makyaj yapmayan ve naturel renkleri tercih eden bayanlarımız için ideal bir saç rengidir.
Henüz yorum yapılmamış.


Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)