Genç Gösteren Saç Renkleri Hangisi?

Posted by 1 Aralık, 2012 As Kızıl-Siyah Tonları,Saç Renkleri (1) Comment

Yaşınızdan daha genç görünmek ister misiniz? Cevabınız evet ise, O zaman bize kulak verin. Genç yaşlarda her saç rengi iyi duracağından zevk ve belirli kriterlerdeki saç renklerini tercih edersiniz. Fakat yaşınız olgunluk basamaklarına ilk adımları attığında genç görünmek için bazı saç modelleri ve saç renkleri tercihleri önemli rol oynar. Çoğu zaman saçlarınıza düzenli olarak bakım yapmanıza rağmen saçlarınızda parlaklık ve hacim kaybolur. Bunu saç modeliniz ve renginiz ile atlatabilirsiniz. Fakat burada püf noktası renkten çok saç modelidir. Çünkü genç göstermeyen bir saç modeliniz hiçbir renk gençleştiremez. Aşağıda kahve, kızıl ve sarı renkleri sizlere örnek olarak sunuyoruz.

toprak-kahvesikahve-toprak

Kahverengi Saç Renkleri

En doğal saç rengi olduğu şüphesiz. Aynı zamanda sıcak tonlu bir renk olarak bilinmektedir. Genç görünmek için önce doğal olmanız gerekir bu yüzden ilk seçenek kahve tonları olmalıdır. Eğer gölge tercihleriniz var ise bal tonları ve altın sarısı tonlarını kahve taban renk üzerine denemelisiniz. Saçlarınızın doğal görünmesi için gerçek saç renginizin bir iki ton açığına saçlarınızı boyatmanız gerekir. Böylelikle ten renginize olan kontrastı bozmamış olursunuz. Eğer daha farklı görünmek isterseniz kahvelere zarif kızıl tonlarında gölge attırın veya farklı alternatiflere hep beraber göz atalım.

sari-sac-modelleridogal-sari

Bal Tonları Doğal Sarı

Doğal Sarılar

Sarışın olmayı seviyorsanız veya sarışın iseniz gölgeli saçlar ile daha doğal görünmeye ne dersiniz? Taban renginizin bir iki ton açığı ile saçlarınıza attırdığınız gölgeler sizi daha doğal ve daha genç gösterecektir. Eğer açık sarı bir saç rengi istiyorsanız o zaman da saçlarınıza bir iki ton koyu sarı gölgeleri denemelisiniz. Saçlarınızdaki buyansımalar saçlarınızı parlak ve bakımlı göstermekte de oldukça başarılıdır. Tabi ki sarı tonları deyince ten renginiz ve göz renginiz de burada önem kazanıyor. Bu yüzden seçimlerinizde bu etkenleri mutlaka değerlendirmeniz gerekiyor. Sarının bala çalan tonları da sizleri doğal göstermede oldukça başarılı olacaktır. Bunu renk tonunu da alternatifler arasında değerlendirmenizi öneririm.

kahve-kızıl-saç-rengibakir-kizili

Kahve Kızıl Bakır Kahve

Kırmızı Tonlar

Kızıl olunca doğal olmayacağınızı düşünürsünüz. Kırmızı tonlar sizleri genç gösterecektir. Fakat doğal görünmek pekte kolay olmayacaktır. Bu yüzden ten renginizin açık olması şartı bulunmaktadır. Saçlarınızın da kıpkırmızı değil de kahve kızıl, bakır kahve gibi tonları değerlendirirseniz doğal görünmeyi de başarırsınız. Kızıl saçlarınıza kahve veya çikolata gölgeler de yaptırabilir bu şekilde de doğal ve genç görünebilirsiniz. Parlak kızıllardan, kıpkırmızı kızıllardan mutlak suretle kaçınmanızı öneririm.

Bu makalemizde ki sıralama tercih ile ilgilidir. Her zaman 1. tercih kahve tonları olmalıdır. Sarı ve kızıl ise alternatif saç renkleri olarak size sunulmuş ve püf noktaları hakkında bilgiler verilmiştir.

 
Comments
Posted by sarı 27 Nisan 2013

denemek lazım güzel modeller var.

Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)