Doğru Saç Renkleri’ni Keşfedin!

Posted by 27 Kasım, 2012 As Saç Renkleri (0) Comment

Doğru saç rengini bulmak çok önemlidir. Saç renkleri saçların şekillerinden daha önemlidir. Saç rengi seçmek için bir çok etkileyicili faktörler vardır. Göz renginiz ve ten renginiz en belirgin özelliklerdendir. Yine uyguladığınız makyaj stilleri de saç renginizi direk olmasa bile endirek etkiler. Dudaklarınıza sürdüğünüz parlatıcı, kullanmış olduğunuz allık bile saç rengine etki eder. Bunların dışında kıyafetleriniz de aksesuarlarınız da saç renginiz ile uyum içerisinde olursa daha hoş bir görünüm elde ederek daha güzel bir bayan olursunuz.  Saç Renginiz ile göz renginizi öne çıkarabileceğinizi biliyormuydunuz? Peki, saç renginizde ki ufak bir oynama ile ten renginizi daha canlı gösterebileceğinizi biliyormuydunuz?

Sarı balyaj modelleri  Kahve Gölgeler
Sarı Balyaj Rengi                    Kahve Gölgeli Saç Rengi

Buğday Tenli Bayanlar için Gözlerin Uyumu
Eğer buğday tene sahip iseniz gözleriniz de kahve ise sizlere kahve tonlarına sahip üzerine sarı gölgeler olan bir saç rengi muhteşem gidecektir. Eğer buğday tenli ve yeşil, mavi, ela gözlere sahip iseniz sizlere Sarı balyaj renkleri mükemmel gidecektir. Açık sarı balyaj yaptırdıktan sonra 4 ay bekletin ve tekrar aynı uygulamayı yaptırın. Bu saç renginiz için derinliği olan bir saç meydana getircektir. Zamanla saçlarınızın dipleri koyu uçlara indikçe açacağı bir sarı saç rengi haline gelecektir. Bu da doğallığın ta kendisidir.

Gözlere göre saç renkleri  Gözlere Göre Saç Renkleri
Sıcak Sarı ( Bal )                     Light  Sarı Saç Renkleri

Gözlerinizi Belirginleştirin!

Gözleriniz saç renkleri açısından çok önemlidir. Mesela açık yeşil, açık mavi gibi soluk bir göz rengine mi sahipsiniz? o zaman Saç renginizin de soluk renklerde olmasına dikkat etmelisiniz. Sarı, kahvenin açık tonları ve kızıl tonlar gözleriniz ile uyum sağlar. Ela ve kahve gibi göz rengine sahip iseniz koyu kestane, karamel, çikolata tonları tam size göre. Saçlarınıza bu renkleri dikkate alarak uyum sağlamasına yardımcı olursanız gözleriniz ön plana çıkarak daha parlak ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Röfleli Saç Renkleri Karamel Saç Renkleri
Sarı Röfle Renkleri            Karamel Saç Renkleri

Ten Renginizi Belirginleştirin!

Ten renginizi belirgin göstermek istermisiniz? o zaman kaş renginizin bir iki ton koyusuna veya bir iki ton açığına saçlarınızı boyatın. Doğal kaş renginiz en cildinizi en doğru tamamlayan bir tondur. Sıcak cilt tonuna sahip iseniz, bakır kızılı, altın sarısı, kestane renkleri denemelisiniz. Soğuk cilt renklerine sahip iseniz küllü sarı, küllü kumral gibi saç renkleri tam size göre.

Yüz şeklinize Göre Saç Rengi Belirleyebileceğinizi Biliyormuydunuz?

Oval ve yuvarlak bir yüz şekline sahip iseniz, röfle gölge renkleri sizler için uygundur. Eğer kare ve uzun bir yüz şekline sahip iseniz, röfle renkleri ile birlikte katlı kesimleri tercih edebilirsiniz. Saçlara verilen katlar yüz şeklinizin farklı görünmesini sağlayabilir.
Henüz yorum yapılmamış.


Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)