Buğday Tenliler için Saç Renkleri

Posted by 27 Ekim, 2012 As Kahve-Kumral Tonları,Sarı Saç Renkleri (0) Comment

Buğday tenliler için hangi saç renkleri uygundur? Buğday tenli bayanlar için çok fazla açık tonlu saç renkleri tavsiye edilmez. Açık renk tonu saç boyası kullanırsanız makyaj yapmanız gerekmektedir. Diplerde yumuşak yedi bazlarda boyayım uçlara doğru yumuşak balyajlar yapılmalıdır. Bu tamamen profesyonel bir çalışma gerektirir. Evde yapamazsınız. Buğday tenliler açık rengi tercih edildiğinde kıyafette çok önemlidir. Makyaj ve kıyafet ile ancak açık rengi kamufle edebilir. Bir diğer alternatif ise açık rengi tercih edecekler içinde dore bulunan saç boyaları kullanmalıdır. Ten renginize göre saç renkleri örnekleri aşağıdadır.

bugday-tenliler-icin-sac-renkleri bugday-tenli-sac-rengi

Hangi Renkler uygundur?

Buğday tenlilerde koyu renklerde içinde mor olan kızılar, çikolata kahve tonları çok yakışmaktadır. Açık buğday tenlilerde ise sıcak çikolata tonları, kızıl kahve, bakır tonları, karamel tonları tenimizi daha canlı daha parlak göstermektedir. Ayrıca gözleri ön planda tutmaktadır. Buğday tenlilerde renk seçeneği çok fazla. Bu yüzden kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Renkleri doğru seçerseniz çok canlı ve parlak bir saça sahip olmanız içten bile değil. Kahve üzerine gölgeler, balyajlar yine sizin için doğru seçim olacaktır.

bugday-tenlilere makyaj renkleri bugday-tenli-dudak-makyaji

Buğday Tenliler Hangi Renk Kıyafetleri Tercih Etmelidir?

Buğday tenliler için en doğru renk ne koyu ne açık orta tonlu bir renk olduğu için kıyafetkerde açık tonları tercih etmeliler. Gündüzleri bej, karamel renkleri tercih etmeliler. Gece Davetlerde ise sıcak tonlarda fuşya renkleri inanılmaz çarpıcı bir renk oluşturur. Mor, kırmızı tonlarda kıyafetler uygundur. Buğday tenli bayanların aksesuar seçimleri çok önemlidir. Metalik bir kemer, metalik bir küpe olabilir. Gece saten parlak kumaşları tercih ederek iddiayı bir kez daha vurgulamış olabilirler. İşlemeli ayakkabılar tercih edebilir.

Buğday Tenliler Makyajda Hangi Renkleri Tercih Etmeliler?

Buğday tenli bayanlar öncelikle saç rengi, göz rengi makyajda önemlidir. Saçınız koyu ise, daha canlı renkler kullanmalıyız. Saçımız açıksa pastel tonları kullanmamız gerekir. Yeşil göz için göz rengine yakın bir far uygulamak gerekir. Mavi gözlüler içinde bu geçerlidir. Seçtiğimiz far rengi çok canlı ise rujda pastel renkler tercih edilmelidir. Makyajda bir kural vardır. Göz rengi koyu ise dudak açık olmalıdır. Dudak rengi koyu ise göz makyajı açık olmalıdır.
Henüz yorum yapılmamış.


Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)