Beyaz Tenliler için Saç Renkleri

Posted by 27 Kasım, 2012 As Kahve-Kumral Tonları,Saç Renkleri (0) Comment

Beyaz tenlilere en çok yakışan saç renkleri hangileridir? bu soru sitemize defalarca soruldu. Biz de yorum yapmak istedik. Bildiğiniz gibi kırmızı tonlar beyaz tende oldukça hoş durmaktadır. Kızıl saç renkleri beyaz tenliler için en doğru seçimdir. Fakat kızıl tonları nı tercih eden bayanlarımıza bir uyarı. Kızıl saç rengi makyaj ister bu yüzden sürekli makyaj yapmıyorsanız kızıl tonları yerine farklı saç renkleri ne yönelmeniz gerekmektedir. Diğer bir tercih olarak bakır tonları, açık kumral, sarı, bal köpüğü ve siyah saç renkleri beyaz tenliler için uygundur. Aslında beyaz tenliler bir çok rengi kullanabilir fakat biz en iyisini aramaktayız. Kahve tonlarının bu yıl moda olduğunu düşünerek sizlere bakır kahve önerebiliriz.

Kızıl saç renkleri kızıl saç rengi

Eğer riske girerek siyah saç rengini tercih ediyorsanız. Siyah yerine koyu kahveyi tercih edebilirsiniz. Çünkü arasında renk ton farkı anlaşılmayacak kadar azdır. Tabi bir kaç yıkamadan sonra boya akarsa kahve tonları belli olur. Siyahın riskli olduğunu neden söylediğimize gelirsek, eğer saç boyası nı beğenmezseniz tekrar dönüşünüz zor olacaktır. Koyu saç renkleri beyaz tenlilerde oldukça güzel durmaktadır. Kestane, kumral bakır gibi alternatifleri deneyerekte fikir almak gereklidir.

Siyah saç rengi beyaz tenliler  beyaz ten siyah saç renkleri

Sarı ve kumral saç renkleri en çok kullanılan saç renkleri arasındadır. Fakat her beyaz tenliye sarı tonları yakışmamaktadır. Çünkü bazen sarı saç rengi beyaz tenlilerde çok soluk ve ruh gibi bir görüntü almaktadır. Hatta hasta gibi göstermektedir.  Daha çok açık kumral kestane  tonları kullanmanızı tavsiye ederiz. Kısacası orta ton kahvelerin daha altına girerek daha açık bir renk tonu tercih etmeyiniz. Kestane tonları ve açık kumral tonları olarak sizlere aşağıda örnekler sunacağız. Kestane tonları nda düz fön tercih etmeyerek saçların daha dalgalı ve bukleli modeller ile kullanımı daha havalı daha alımlı bir görünüm elde etmenizi sağlamaktadır. Tabi zevkinize göre fönlü olarakta kullanabilirsiniz.

koyu kestane saç rengi kestane saç renkleri

Beyaz Tenliler İçin Makyaj Seçenekleri

Beyaz tenliler için gül kurusuçok doğru bir karar olmaktadır. Kahverengi veya şeftali rimel tercih edilebilir.

Göz farı olarak gri tonları, açık kahve tonları, yeşil ve mavi tonları doğru bir seçimdir.
Allık olarak açık pembe, gül kurusu seçilebilir.
Dudaklara Pembe dudak kalemi çok doğru bir seçimdir.  Koyu renk ruj kullanmamalıdırlar. Beyaz tenliler için kırmızı, açık pembe rujlar doğru bir seçim olabilir.
Henüz yorum yapılmamış.


Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)