Ballı Kızıl Saç Renkleri

Posted by 27 Kasım, 2012 As Kızıl-Siyah Tonları (0) Comment

Ballı Kızıl saç renkleri, eğer dikkat çekmek istiyorsanız ballı kızıl tonları tam isabet olacaktır. Kızıl saç renkleri   kullanmak biraz cesaret ister. Çünkü gözler üzerinizde olur bunu düşünerek kızıl tonlarını tercih etmelisiniz. Doğal kızıl rengini yakalamak çok kolaydır bu açıdan kullanımı kolay bir saç rengi tonu olduğu için kızıl tonları sık sık kullanılmaktadır. Her bayan en az bir kez olsun saç boyası olarak kızıl saç rengini denemek, bu tecrübeyi yakalamak ister.

Kızıl Kimler için Doğru Bir Saç boyasıdır?

Cilt renginiz pembe tonlarda veya beyaz tonlarda ise kızıl sizin için en doğru karar. Kırmızı tonları taşıyabilecek en  iyi cilt rengi pembe ve açık tenlilerdir. İkinci bir neden ise kızıl tonları insanların dikkatini çekecek, dönüp bakmasını sağlayacak bir saç rengidir. Hele ki açık ten ve renkli gözler mükemmel bir bütünlük sağlamaktadır. Bakımlı bir saçlara sahip iseniz kızıl yine doğru bir seçim olarak görülmektedir. Fakat saçlarınız bakımsız ise kızıl tonlar saçlarınızdan çabuk akmaktadır. Özellikle kuru, yıpranmış saçlarda kalıcılığı zordur.

bal kızılı  ballı kızıl saç renkleri

Kızıl Saç Renkleri’ni Canlı Tutmanın Yolları Nelerdir?

Kızıl saç renkleri parlak ve canlı renklerdir. Bakımlı saça uygulamak gerekir. En az haftada bir gün saçlarınıza bakım uygulamanız doğru bir işlemdir. Saçlarınızın uçlarından düzenli olarak kestirirseniz ve saçlarınıza aşırı sıcak temas ettirmezseniz saçlarınızdaki boya daha uzun süre canlı kalacaktır. Sıcak temasını, saç düzleştirici, saç kurutma makinası ve saç maşası olarak algılayabilirsiniz. Tabi ki bunları kullanmayın demiyoruz fakat aralıklı ve nadiren kullanmanız saçlarınız açısından daha iyi olacaktır.

– Saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayın. Saçlarınız eğer yağlı değilse gün aşırı saçlarınızı yıkamayın.
– Kepeklere karşı etkili şampuanlardan uzak durun. Bu tür şampuanlar saç boyasının akmasını kolaylaştırır.
– Saç boyasının kalıcı olması için bakım ürünleri kullanmayı ihmal etmeyin.
– Röfle, Gölge gibi modeller uygulayacaksanız ballı kızıl tonlarına daha açık bir kızıl uygulayın. Siyah-kızıl uyumunuda göz önünde bulundurun.
 ballı kızıl saç rengi ballı kızıl
Henüz yorum yapılmamış.


Yorum yapın

(gerekli)

(gerekli)